about

Projekt CCTV Kalkulátor vznikl v roce 2011, během mého působení ve společnosti KELCOM International, jako drobný interní nástroj obsahující pět výpočtů pro kamerový systém. V začátku obsahoval výpočet pro úhel záběru kamery, vhodnou ohniskovou vzdálenost objektivu, datový tok video streamu, kapacitu úložiště záznamu a přepočet citlivosti kamer. Koncem roku byly tyto nástroje publikovány veřejně pod doménou cctvtools.kwl.cz.

Rok 2012 se stal pro další pokračování služby zlomový. Rychle rostoucí návštěvnost mne motivovala k rozšíření množství výpočtů a stěhování na doménu cctvkalkulator.infoalarm.cz a později cctvkalkulator.cz. V tomto roce byla do obchodu Google Play umístěna také první verze mobilní aplikace pro snadné výpočty na smartphonech Android. Doplnili jsme překlady webu do angličtiny a rozšířili tak působnost mimo Českou republiku a Slovensko.

Posledním významným rozšířením prošel CCTV Kalkulátor na konci roku 2015 a začátku roku 2016. Změny na webu i v mobilní aplikaci měly za cíl rozšířit seznam použitelných nástrojů a vylepšit uživatelský zážitek.

Chcete-li mít přehled o novinkách v projektu CCTV Kalkulátor nebo o dalších projektech, můžete sledovat informace na mém webu nebo se se mnou spojit na sociálních sítích LinkedIn a Twitter.

10 years
253 countries
677k users
3675k calculations
Logo www.power-shop.gr
Logo www.i4wifi.cz
Logo secutek.cz
Logo ru.kedacom.com
Logo blog.camcloud.com
Logo reolink.com